• DZIEŃ DZIECKA

• Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszej Szkole dzisiaj również nie zabrakło atrakcji.

Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców za pyszne lody z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka

• Dzień Mamy i Taty w klasie III

• Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i udział w naszej uroczystości. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci jako piękne i wzruszające święto rodzinne

• Pasowanie na czytelnika kl. I

• Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Wtedy zaczyna się niesamowita czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.

W tym roku szkolnym na uroczystości pasowania, klasa pierwsza gościła 23 maja.

Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, rozwiązywały zagadki, odgadywały tytuły usłyszanych wierszy. W obecności Dyrektora Szkoły i swojego wychowawcy, skupione i poważne, uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki. Następnie Pani Dyrektor dokonała pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników szkoły.

Naszych czytelników zapraszamy do biblioteki i życzymy ciekawych przygód w zaczarowanym świecie książek

• Dzień Mamy w kl. II

• 26 maja obchodzimy Dzień Mamy. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej Mamie należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów kwiatów⚘️ za jej bezwarunkową miłość. Z tej okazji uczniowie klasy II śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz przygotowali upominek dla Mamy

• ,,W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz..." K. Wodnicka

• 8 maja to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W związku z tym dzieci z klas I-III oraz oddziału przedszkolnego grupa ,,A" przygotowały laurki z życzeniami, które zostały zaprezentowane na gazetce bibliotecznej. Natomiast dla klas IV-VIII podczas długiej przerwy odbyło się spotkanie z ,,Tomkiem Sawyerem" poprzez wysłuchanie fragmentu książki ,,Przygody Tomka Sawyera" M. Twain. Wszyscy uczniowie mieli możliwość przeczytania myśli, cytatów, aforyzmów i przysłów dotyczących książki i biblioteki.

• ŚWIĘTA MAJOWE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• Z przyjemnością prezentujemy prace wykonane przez drugoklasistów podczas bibliotecznych zajęć literacko-plastycznych poświęconych świętom majowym. Na szczególną uwagę zasługują też pięknie symbole narodowe wykonane przez uczniów klasy siódmej długopisem 3D. Gratulujemy!

• Gratulujemy!

• Adam Węgrzyński uczeń oddziału przedszkolnego ,,A" PSP w Kietlinie zajął III miejsce w I grupie wiekowej w etapie regionalnym XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Organizatorem konkursu jest KRUS.