• JUŻ POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…

W piątkowy poranek, 21 czerwca bieżącego roku szkolnego, wszyscy uczniowie ostatni raz usłyszeli szkolny dzwonek. Szczególne emocje towarzyszyły ósmoklasistom, którzy żegnali nauczycieli, wychowawcę oraz wszystkich, z którymi tworzyli społeczność szkolną przez ostatnie lata. Po pięknie wykonanym przez uczniów klasy VIII, VII i V polonezie, głos zabrała Dyrektor Szkoły – Pani Justyna Broniszewska, która gratulowała wszystkim uczniom postępów w nauce, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za pracę na rzecz szkoły i złożyła wszystkim życzenia samych słonecznych chwil, mile spędzonych i bezpiecznych wakacji.

Następnym punktem akademii było wręczenie absolwentom Świadectw Ukończenia Szkoły oraz listów gratulacyjnych i podziękowań dla rodziców.

W dalszej części Pani Dyrektor, Pan Wójt Roman Radczyc, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Beata Wielgos oraz wychowawcy klas wręczali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce oraz podziękowania dla rodziców za współpracę i zaangażowanie. Nagrody książkowe, ufundowane przez Radnych Gminy Radomsko, otrzymali również uczniowie aktywnie działający w Samorządzie Uczniowskim. Wyróżnienia otrzymali także uczniowie w kategorii najlepszych sportowców oraz aktywnych czytelników.

Dziś, naszej wspaniałej Pani Dyrektor Justynie Broniszewskiej, po dziesięciu latach pełnienia funkcji dyrektora, dziękowali nie tylko nauczyciele, uczniowie i rodzice, ale również władze Gminy Radomsko oraz przedstawiciele lokalnych organizacji. Od wszystkich uczestników uroczystości do Pani Dyrektor płynęły słowa podziękowań za wspaniałą pracę, za olbrzymie serce, za cierpliwość i wyrozumiałość, za troskę o sprawy szkoły, za każdy dzień spędzony w jej murach, za pomoc oraz za poczucie bezpieczeństwa. Uczniowie wyrazili również swą radość, że w następnym roku szkolnym powitają Panią Dyrektor na stanowisku nauczyciela.

Uczniowie klasy V we wzruszającym liście pożegnali swoją wychowawczynię Panią Marzenę Bracką, która od września będzie pełniła funkcję Dyrektora naszej szkoły.

Całość uroczystości zakończył humorystyczny występ przygotowany przez uczniów klasy VIII i VII.

Do zobaczenia we wrześniu!

• JYSK pomaga!

• Składamy serdeczne podziękowania Firmie Jysk Logistyka Radomsko, za to że po raz kolejny wsparła naszą Szkołę!

Wspierając działalność naszej placówki okazali Państwo Wielkie Serce

Z dumą prezentujemy nasze nowe pomoce dydaktyczne

• Podsumowanie roku sportowego

• 17 czerwca 2024 r. odbyło się podsumowanie roku sportowego w Gminie Radomsko. Spotkaliśmy się w PSP w Strzałkowie, gdzie koordynator zawodów gminnych Pan Daniel Wróblewski przedstawił punktację za cały rok szkolny, a Wójt Gminy Radomsko Pan Roman Radczyc wręczył dyplomy przedstawicielom szkół.

W kategorii dziewcząt zajęliśmy I miejsce!!

W kategorii chłopców zajęliśmy II miejsce!!

Podsumowanie zakończył pokaz akrobatyczny wykonany przez uczennice z PSP w Strzałkowie.

Kategoria chłopcy:

- I miejsce PSP w Strzałkowie - 245pkt

- II miejsce – PSP w Kietlinie - 190pkt

- III miejsce – PSP w Płoszowie - 180pkt

- IV miejsce – PSP w Szczepocicach - 172.5pkt

- V miejsce – PSP w Dziepółci - 60pkt

Kategoria dziewczęta:

- I miejsce – PSP w Kietlinie - 270pkt

- II miejsce – PSP w Szczepocicach - 260pkt

- III miejsce – PSP w Strzałkowie - 185pkt

- IV miejsce – PSP w Płoszowie - 130pkt

Gratulujemy wszystkim reprezentacjom i dziękujemy za wspólną rywalizację!

• "Coś z niczego - wykorzystujemy surowce wtórne".

• Miło nam poinformować, że Kacper Grzywański, uczeń klasy IV, otrzymał wyróżnienie w Gminnym Konkursie Profilaktyczno-Ekologicznym "Coś z niczego - wykorzystujemy surowce wtórne".

Kacper wykonał warcaby.

Gratulujemy!!

• Relacja z Pikniku Rodzinnego

• Sobota w naszej szkole upłynęła w radosnej atmosferze RODZINNEGO SPOTKANIA Z SIATKÓWKĄ zorganizowanego wspólnie z KS Volley Radomsko oraz Gmina Radomsko . Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za udział! .

Mamy nadzieję, że bawiliście się wspaniale, co widać na zdjęciach.

Serdecznie dziękujemy niezawodnym współorganizatorom oraz partnerom za wsparcie naszego Pikniku

Do zobaczenia za rok!

• RELACJA Z GMINNEJ OLIMPIADY SPORTOWEJ

• ,,Drużyna sportowa" z oddziału przedszkolnego ,,A" gościła dzisiaj w PSP w Płoszowie, gdzie odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa dla przedszkolaków. Do rywalizacji stanęło 5 zespołów ze wszystkich oddziałów przedszkolnych z Gminy Radomsko. Dzieci rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych. Z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wykonywania postawionych przed nimi zadań. Zawodnicy wykazali się sprytem, zwinnością i umiejętnościami w zakresie rozwoju fizycznego. Gratulujemy II miejsca oraz niezwykłej postawy sportowej jaką wykazali się nasi ,,Milusińscy"

• Bezpieczne wakacje

• Zbliżają się wakacje, dlatego naszą szkołę odwiedziała Pani aspirant Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej w Radomsku, która przeprowadziła pogadankę z uczniami oddziałów przedszkolnych, kl. I-III oraz IV- VIII dotyczącą "Bezpiecznych wakacji".

Pani aspirant omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa, o ktorych uczniowie powinni pamiętać podczas wakacji.

Na zakończenie Pani policjantka życzyła wszystkim uczniom bezpiecznych i pełnych przygód wakacji, zachęcając ich do odpowiedzialnego spędzania czasu wolnego