Światowy Dzień Ziemi to wyjątkowe święto, które co roku mobilizuje ludzi na całym świecie do refleksji nad ochroną naszej planety. Tegoroczny Dzień Ziemi, obchodzony w naszej szkole, był okazją do przypomnienia dzieciom i młodzieży o potrzebie ochrony środowiska i promowania postaw proekologicznych. Działania zorganizowane w ramach obchodów tego dnia pozwoliły na edukację, angażowanie na rzecz przyrody oraz podniesienie świadomości ekologicznej uczniów.
Dzień Ziemi
- 18
ZAWODY SPORTOWE
W dniu 16.04.2025 w Strzałkowie odbyły się gminne zawody w dwuboju, trójboju i czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców.
Oto wyniki naszych zawodników:
I miejsce chłopców w czwórboju lekkoatletycznym
II miejsce dziewcząt w czwórboju lekkoatletycznym
II miejsce dziewcząt w trójboju lekkoatletycznym
IV miejsce chłopców w trójboju lekkoatletycznym
Indywidualnie:
Laura zajęła II miejsce spośród wszystkich uczestniczek zawodów.
Kacper uplasował się na III miejscu wśród chłopców.
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a Laura i Kacper – piękne medale!
Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników z naszej szkoły za poświęcenie, determinację i piękną sportową rywalizację! Brawo!
AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA „ŻONKILE”
„Wygrać nie mogliśmy, ale chcieliśmy iść po słonecznej stronie.
Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy.”
/ Marek Edelman/
19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim obchodzony jest Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości.
15 kwietnia przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „ŻONKILE”, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”, by uczcić pamięć o ofiarach holocaustu, powstańcach Getta Warszawskiego, budować wspólną świadomość historyczną Polaków i Żydów.
Uczniowie obejrzeli filmy: „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943” oraz "Będę pisać" opowiadający o losach dwójki żydowskich nastolatków.
Pani Justyna Broniszewska, nauczyciel historii, przeprowadziła zajęcia, których celem było zobrazowanie przebiegu powstania w getcie warszawskim, z uwzględnieniem motywów i racji postępowania poszczególnych bohaterów.
By podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, uczniowie wykonali papierowe żonkile – kwiaty symbolizujące pamięć i nadzieję, które później wręczali nauczycielom i uczniom naszej szkoły, przypominając o rocznicy powstania w getcie warszawskim. Została również wykonana gazetka przybliżająca wszystkim cele akcji.
Żonkile to kwiaty związane z Markiem Edelmanem, jednym z przywódców Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również, co roku 19 kwietnia, w każdą rocznicę powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów – często były to właśnie żonkile.
WESOŁEGO ALLELUJA !!!
WARSZTATY DLA NAJMŁODSZYCH
14 kwietnia uczniowie klas 1–3 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w warsztatach o tematyce wiosenno-wielkanocnej, które poprowadziły Panie z Gospodarstwa Agroturystycznego "Pod Skałką" w Przybynowie. Dzieci rozmawiały o zwiastunach wiosny i tradycjach wielkanocnych , uczestniczyły w pełnych emocji zabawach ruchowych , a także wykonały piękne i kolorowe baranki
Bracia na medal!
Z ogromną dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły, a zarazem zawodnicy nowopowstałego klubu KS Herosi Radomsko, osiągnęli wspaniałe wyniki w zawodach wieloboju atletycznego w województwie łódzkim!
W rywalizacji, która odbyła się wczoraj w Dobryszycach, reprezentanci klubu KS Herosi Radomsko zaprezentowali nie tylko doskonałą formę fizyczną, ale także ducha walki i prawdziwej sportowej rywalizacji!
Na podium stanęli:
• Adaś Węgrzyński – III miejsce w kategorii chłopców do lat 8
• Jakub Węgrzyński – III miejsce w kategorii chłopców do lat 10
Gratulujemy!
Jesteśmy z Was niesamowicie dumni!
Brawo, Herosi!
Tak trzymać!
DZIĘKUJEMY
KIERMASZ WIELKANOCNY
W niedzielę w Kietlinie odbył się wyjątkowy Kiermasz Wielkanocny, który przyciągnął wielu mieszkańców i sympatyków lokalnej społeczności. Kolorowe pisanki, ręcznie robione stroiki, misternie wykonane palmy oraz pyszne domowe ciasta zachwycały odwiedzających i tworzyły prawdziwie świąteczną atmosferę.
WASZTATY MUZYCZNE
10 kwietnia naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – czworo muzyków z Filharmonii w Częstochowie
Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać dźwięki takich instrumentów jak:
saksofon , trąbka , pianino , dzwonki orkiestrowe i werbel .
Koncert miał nie tylko rozrywkowy, ale i wyjątkowy charakter edukacyjny – dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o instrumentach oraz mogły uczestniczyć w muzycznej zabawie .
WARSZTATY WIELKANOCNE
„Zrobiona z wierzbowych gałązek,
z suszonych kwiatów i wstążek.
Daję Ci palmę w darze,
bo tak stary zwyczaj każe.”
Z okazji zbliżających się Świąt wielkanocnych, w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty robienia palm, które poprowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Makowe Panienki".
Dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas I-III oraz klasy VI poznały tradycję tworzenia palm, ich symbolikę oraz znaczenie.
Pod czujnym okiem Pani Bożeny Dobrzańskiej, Pani Wioletty Michalskiej, Pani Karoliny Cieciury, Pani Katarzyny Wielgos oraz nauczycieli uczniowie z zapałem tworzyli swoje własne, kolorowe palemki z bazi, bukszpanu, wstążek i bibuły. Atmosfera była radosna i pełna zaangażowania, a efekty pracy – zachwycające!
Wszystkie palmy, będzie można zakupić na kiermaszu wielkanocnym już w najbliższą niedzielę pod Kościołem parafialnym pw. Św. Trójcy w Kietlinie
Dziękujemy z całego serca "Makowym Panienkom" za ten piękny, inspirujący dzień!
Poezja łączy i inspiruje! Wierszem o tym, co ważne...- PODSUMOWANIE
Za nami kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego, zorganizowanego przez naszą szkołę!
Tegoroczne wydarzenie przebiegało pod hasłem nawiązującym do kluczowych celów edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2024/2025.
Na nasz konkurs przybyli najlepsi recytatorzy, wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych z placówek Gminy Radomsko. Młodzi artyści z pasją prezentowali utwory literackie polskich poetów, których tematyka idealnie wpisała się w założenia konkursu.
Z ogromną przyjemnością pragniemy podkreślić wysoki poziom interpretacji wszystkich prezentowanych tekstów. Uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością wierszy, imponującą dykcją oraz prawdziwym artyzmem.
Z radością ogłaszamy laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Oddział Przedszkolny
Antoni Fronczyk – PSP w Dziepółci
Kinga Paplicka – PSP w Płoszowie
Nela Bębnowska – PSP w Kietlinie
Nikola Przerada – PSP w Szczepocicach
Klasy I - III SP
Maria Kosmala – PSP w Płoszowie
Natalia Kipigroch – PSP w Strzałkowie
Wojciech Kucharski – PSP w Dziepółci
Wyróżnienia: Natalia Michalska – PSP w Kietlinie, Leon Kuliś – PSP w Szczepocicach
Klasy IV - VI SP
Wiktoria Zborowska – PSP w Strzałkowie
Piotr Skalski – PSP w Płoszowie
Aleksandra Hebda – PSP w Kietlinie
Wyróżnienia: Lena Nowicka – PSP w Dziepółci, Natalia Kędra – PSP w Szczepocicach
Klasy VII - VIII SP
Dawid Przerada – PSP w Szczepocicach
Adam Borek – PSP w Strzałkowie
Laura Kaczmarczyk – PSP w Kietlinie
Wyróżnienia: Adam Ścisłowski – PSP w Dziepółci, Julia Zaremba – PSP w Płoszowie
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszego talentu i pasji do poezji. Życzymy Wam, abyście nieustannie rozwijali swoje recytatorskie umiejętności i osiągali coraz to nowe sukcesy!
Składamy również gorące podziękowania Nauczycielom i Rodzicom za cenne wsparcie i zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu. Wierzymy, że poezja ma niezwykłą moc poruszania istotnych kwestii i otwierania naszych umysłów na nowe perspektywy.
Do zobaczenia w kolejnych edycjach!
PODSUMOWANIE GMINNEGO KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO "NIE HEJTUJĘ! REAGUJĘ I SZANUJĘ"
W Publicznej Szkole Podstawowej w Kietlinie odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Profilaktycznego „Nie hejtuję! Reaguję i szanuję”. Konkurs, nad którym patronat objął wójt gminy Radomsko, miał na celu zwrócenie uwagi uczniów na problem hejtu i mowy nienawiści w Internecie oraz promowanie postaw opartych na wzajemnym szacunku, tolerancji i pomocy innym.
Do konkursu przystąpili uczniowie wszystkich szkół podstawowych z gminy Radomsko, a łączna liczba uczestników wyniosła 29 osób.
Wręczenie nagród i wyróżnień poprzedził film edukacyjny dotyczący hejtu oraz pogadanka, którą poprowadziła aspirant Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. Celem prelekcji było nie tylko ukazanie konsekwencji mowy nienawiści, ale także podkreślenie roli odpowiedzialności za słowa, zarówno wypowiadane, jak i pisane.
Rekonstrukto - " Powstanie '44"
2 kwietnia gościliśmy w naszej szkole grupę rekonstrukcyjną Rekonstrukto z Lublina. Tematem przewodnim było ,,Powstanie '44 - bitwa o Polskę”.
Podczas pokazu uczniowie mogli podziwiać repliki broni, z której korzystali powstańcy i żołnierze tamtego okresu.
Ciekawe i barwne opowieści, połączone z pokazem i udziałem publiczności wywołały duże zainteresowanie.
Było to nie tylko fascynujące doświadczenie, ale również lekcja patriotyzmu i szacunku dla bohaterów czasów II wojny światowej.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w 2007 roku przez ONZ.
Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat spektrum autyzmu. Motywem obchodów pozostaje KOLOR NIEBIESKI. To ukłon w kierunku osób dotkniętych autyzmem i ich rodzin. Niebieskim akcentem społeczność szkoły łączy się z nimi, stara się zrozumieć ich codzienność, z którą muszą się zmagać, a także uczy tolerancji na odmienne zachowania.
,,Wierszem o tym, co ważne"
W tym tygodniu, w klasach I-III oraz oddziałach przedszkolnych, odbyły się wewnątrzszkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. ,,Wierszem o tym, co ważne". Komisje konkursowe miały zaszczyt wysłuchać 21. prezentacji recytatorskich pełnych emocji, talentu oraz zaangażowania. Ich wysoki poziom sprawił, że wybór finalistów nie był łatwy.
Kategoria ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE:
I miejsce - Nela Bębnowska, OP A
II miejsce - ex aequo Maria Gładysz i Laura Lichota, OP A
III miejsce - Laura Gągorowska, OP B
WYRÓŻNIENIE: Eliza Stemplewska i Kacper Wróbel, OP B
Kategoria KLASY I-III:
I miejsce - Natalia Michalska, klasa I
II miejsce - Agata Zając, klasa II
III miejsce - Miłosz Szydziak, klasa III
WYRÓŻNIENIE: Maja Cieciura, klasa III
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek!!
Uczennice, które zdobyły I miejsca będą reprezentować naszą szkołę w drugim etapie konkursu już 8 kwietnia!
Trzymamy za Was mocno kciuki!!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie