REKRUTACJA 2019/2010
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
SZKOŁA NIEPODLEGŁEJ
Pragniemy podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością. W związku z zrealizowaniem zadań w ramach konkursu ogłoszonego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej otrzymaliśmy informację, że nasza szkoła zdobyła miano Szkoły Niepodległej. Uroczyste wręczenie certfikatu odbędzie się już 8 lutego 2019 r. w Sejmie RP w Warszawie. Reprezentować nas będzie Pani Dyrektor Justyna Broniszewska. Dziękujemy wszystkim Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom i lokalnej społeczności za włączenie się w zaplanowane działania. 😊
Efekty naszej pracy można obejrzeć na stronie: szkolaniepodleglej.zhr.pl/szkoly-certyfikowane
ŚWIEĆ GWIAZDECZKO
10 stycznia 2019 r. odbył się w PSP w Szczepocicach VI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „ Świeć gwiazdeczko”.
Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowały dwie uczennice: Lidia Wiktorska i Natalia Rusajczyk.
W kategorii klas 1-3 I miejsce zajęła Lidia Wiktorska z kl. I. Uczennica zaprezentowała się w utworze pod tytułem "Zagraj dziecku kołysankę", który mogliśmy usłyszeć podczas szkolnych Jasełek.
W kategorii klas 7-8 i gimnazjum II miejsce zajęła - Natalia Rusajczyk z piosenką " Tylko jedna taka noc"- uczennicę do konkursu przygotowała Małgorzata Siarka. Gratulujemy!
JASEŁKA 2019
Kolejne jasełka w naszej szkole…
W tym roku nie daliśmy się sprowokować i nie ulegliśmy atmosferze wszystkich rozbrzmiewających w sklepach Last Christmas…
Jasełka przed Świętami Bożego Narodzenia w dawnych latach były nie do pomyślenia…
Kolędy, kolędnicy, anioły, diabły, kolorowa gwiazda, Herod i cała wesoła kompania pojawiali się, gdy już nastał szczęśliwy i wyczekiwany Dzień Bożego Narodzenia. Postanowiliśmy wrócić do źródeł dawnych tradycji i jasełkowanie odbyć jak ongiś bywało, po Świętach. W tym roku więc, wszyscy jasełkowi twórcy mali i duzi w przedświąteczny czas rzucili się do domowych prac wszelkich: makowce rosły, pierniki nabierały lukrowych falbanek, dywany i okna odzyskiwały swoje blaski, a ryby i grzyby rymowały się pod jemiołą…
Scenariusz jasełkowy nabierał mocy, raz po raz jakaś kwestia wypowiedziana przez aniołka, diabła, Heroda zabrzmiała powtarzana przed zaśnięciem – lecz w świąteczny czas przygotowania jasełkowe ucichły, a w każdym domu popłynęły kolędy, dając znak, że kolędować czas zacząć …
Koniec ferii świątecznych był początkiem wielkich jasełkowych przygotowań. Codzienne próby ujawniły fakt, że występujący świetnie znają swoje role, ale jakoś trudno wszystkie perełki wpleść na jedną ścieżkę czasu przedstawienia jasełkowego. Sprzęt jak zwykle płata figle, ciężko połapać się kto od kogo ma się uzbrajać w mikrofon, niektórzy aktorzy przechodzą kryzys, aniołom brakuje skrzydeł, za to rogów u nas …dostatek. Zawisła dekoracja ( oczywiście nie sama, lecz za pomocą kilku sprytnych niewiast), zapachniało świerkami, dostarczonymi wraz z zmajstrowanymi udatnie( przez jak zwykle niezawodnego p. Garbarza) stojakami. Ku ogromnej uldze dorosłej części jasełkowych twórców próba generalna przebiegła szczęśliwie do końca, sklejona magicznie przepięknymi ilustracjami muzycznymi skrzypiec Asi Hebdy i pianina p.Beaty Garbarz –Hebdy. Ostatnie przypięte szpilki, jeszcze to i owo trzeba zapisać, przystroić, poustawiać i można z czystym sumieniem rozpocząć walkę z tremą.
W Święto trzech Króli zapłonęły światełka na szkolnych choinkach, dziesiątki świec w lampionach, przybywali aktorzy i gorączkowo wciskali się w kostiumy, powoli sala napełniała się naszymi Gośćmi, którzy z uśmiechami obserwowali ostatnie przygotowania i czekali na rozpoczęcie przedstawienia… Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, co się na tej scenie działo! A kto ciekawy, to nie ma sprawy ! Można wejść na stronę, bo jasełka już udostępniono...
Wszystkim aktorom, muzykom, obsłudze technicznej i wystepującym gościnnie serdecznie dziękujemy za wspaniały występ.
Oprawę muzyczną zapewniły: Beata Garbarz - Hebda. Joanna Hebda
Gościnnie wystąpił Zespół "Od A do Z" oraz Dorota Dębska i Wiktoria Kamińska
Pomoc przy nagłosnieniu; zdjęcia - Paweł Hebda
Film nagrał i udostępnił - Tomasz Wiktorski
Przedsięwzięcie przygotowały: Alina Woźniak, Bożena Choróbska - Wróbel, Aleksandra Dabrowska i Agnieszka Stepień
Jasełka 2019 - link do filmu
Konkurs literacki "Dzień Dobrych Aniołów"
13 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyło sie wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego 4. edycji "Dnia Dobrych Aniołów". W kategorii "utwór liryczny" nasi uczniowie zajęli:
II miejsce - Tomasz Kozar z klasy 7
wyróżnienia - Milena Głaz i Tomasz MIchalski z klasy 6.
Opiekunem była pani Iwona Dawidziak
Gratulujemy!
„Szkoła Niepodległej"
Nasza szkoła realizuje zadania w ramach ogólnopolskiego konkursu „Szkoła Niepodległej", którego organizatorem jest Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. W zakresie tego projektu podejmujemy szereg działań. Efekty pracy naszych uczniów można śledzić na stronie https://szkolaniepodleglej.zhr.pl/
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
6 grudnia 2018 r. do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Były prezenty i miła atmosfera
Wycieczka Mikołajkowa do Kielc
4 grudnia uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Kielc. Miło spędzili czas w parku trampolin i zwiedzili wystawę w Energetycznym Centrum Nauki. Podczas warsztatów „ Wyrysuj program- Ozoboty i tablety” uczniowie zgłębiali tajniki programowania.
SZKOŁA TOLERANCJI
W ramach realizacji programu pt. „Szkoła Tolerancji” obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Patriotki i Patrioty XXI w.”. Samorząd Uczniowski przygotował apel dotyczący postaw patriotycznych we współczesnym świecie i tolerancji. Rozstrzygnięto konkurs wiedzy o patriotyzmie, o tolerancji, o konstytucji i o życiorysie Ireny Sendlerowej. Laureatami konkursu zostali: Brzeźniak Magdalena, Brzeźniak Katarzyna, Głaz Szymon, Gradzińska Angelika, Kowalczyk Maja, Kucharski Adam, Skwarek Dominik, Skwarek Natalia, Walaszczyk Patrycja, Wiktorski Szymon. Przyznano też nagrody w międzyklasowym konkursie na plakat „Stop nietolerancji i dyskryminacji”: Kategoria klasy IV-VI: I miejsce kl. VI, II miejsce ex aequo kl.IV i kl.V, Kategoria klasy VII-VII, IIIg: I miejsce kl.IIIg, II miejsce KL.VIII, III miejsce kl.VII. Podczas przerw słuchaliśmy piosenek polskich wykonawców nt. tolerancji, a klasa IV wykonała puzzle, które stały się dodatkową atrakcją obchodów „Dnia Patriotki i Patrioty XXI w.”.
:-) zachęcamy do oglądania zdjęc na naszym FB :-) zakładka w menu
100. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - relacja z uroczystości
Co to jest niepodległość,
teraz wiem już na pewno.
Każde dziecko dziś woła,
to polski dom, polska szkoła ……
Śpiewając, tańcząc i recytując 9. listopada 2018 roku w naszej szkole świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Obchody Tego Święta przebiegły w naszej szkole „śpiewająco”. Akademię rozpoczęło czterech uczniów z klasy drugiej i trzeciej sentymentalną piosenką „Moja Ojczyzna”. Następnie w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej prze Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, o godz. 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. W dalszej części miało miejsce przedstawienie w formie montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez uczniów naszej szkoły pod opieką p. Jadwigi Podawcy, Alicji Bednarek, Małgorzaty Siarki, Małgorzaty Wieloch i Justyny Stanios-Ciesielskiej, w trakcie którego mogliśmy m.in. wysłuchać recytacji wierszy o Ojczyźnie w wykonaniu czwartoklasistów i podziwiać umiejętności wokalne naszych uczniów. Wszystkie wykonania oklaskiwaliśmy gromkimi brawami. Można było usłyszeć takie przeboje jak: „Pieśń legionów”, „Przybyli ułani” czy „Kadrówka”. Drugoklasiści zaprezentowali taniec z flagami, którym chwycili widownię za serca.
W tym dniu mieliśmy przyjemność gościć w progach naszej szkoły panie ze Stowarzyszenia Kobiet Kietlina, które wspaniałym wykonaniem wielu polskich utworów poświęconych Ojczyźnie uświetniły obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dziękujemy za wsparcie i możliwość wysłuchania wzruszających piosenek. Na uroczystość przybyli również rodzice, dziadkowie naszych uczniów i mieszkańcy Kietlina. Swoją obecnością zaszczycili nas także przewodnicząca Komisji Oświaty p. Marzena Bracka, radny Gminy Radomsko p. Mieczysław Kowalczyk oraz sołtys p. Jadwiga Łęska.
Podsumowaniem obchodów było wykonanie przez uczennicę klasy pierwszej Lidię Wiktorską piosenki „Co to jest Niepodległość?” oraz wspólne odśpiewanie przez wszystkich zebranych fragmentu piosenki „Ja to mam szczęście”. Podniosłość święta podkreśliło także wykonanie narodowego tańca – poloneza przez ósmoklasistów i uczniów III klasy gimnazjum. Minutą ciszy została uczczona pamięć wszystkich bohaterów, którzy oddali swoje życie w walce o niepodległość Ojczyzny.
Fotorelacja dostępna na szkolnym FB
DLA NIEPODLEGŁEJ
Dnia 6 listopada w PSP nr 7 w Radomsku odbył się konkurs Pieśni Patriotycznej pt. „Dla Niepodległej” organizowany dla klas I-III.
Nasza szkole reprezentowała Lidia Wiktorska z kl 1
Poziom konkursu trzeba przyznać był bardzo wyrównany !
Lidzia zajęła III miejsce👏😊.Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Małgorzata Siarka.
Konkurs plastyczny dla klas IV –III PG „Niepodległa oczami dziecka"
Regulamin konkursu plastycznego dla klas IV –III PG
„Niepodległa oczami dziecka"
Założenia organizacyjne
1.Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV -III PG.
2.Zgłoszenie się do Konkursu jest jednoznaczne z akceptacją jego postanowień i zobowiązaniem się do ich przestrzegania.
Cele konkursu:
-kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz szacunku do Ojczyzny,
-zaangażowanie uczniów w promowanie wartości patriotycznych w sposób twórczy i kreatywny,
-rozwijanie zdolności plastycznych.
1.Konkurs jest jednoetapowy.
2.Prace konkursowe należy wykonać samodzielnie i zgłaszać indywidualnie lub przez wychowawcę do biblioteki szkolnej.
Wymagania dotyczące prac
1.W Konkursie oceniane będą prace plastyczne ukazujące interpretację tytułu
„Niepodległa oczami dziecka”.
2.Każdy z Uczestników może zgłosić tylko jedną pracę
konkursową.
3.Praca powinna mieć format A4 oraz powinna zostać wykonana kredkami
lub farbami.
4.Prace powinny zawierać metryczkę: imię i nazwisko, klasa.
5.Prace nie spełniające powyższych wytycznych nie zostaną zakwalifikowane do Konkursu.
6.O zakwalifikowaniu pracy plastycznej o Konkursu decyduje Organizator.
7.Prace konkursowe mogą zostać opublikowane na stronie internetowej.
Organizator zastrzega sobie również prawo do publikacji wybranych prac
na innych stronach internetowych, w mediach,publikacjach, a także do
wystawienia ich jako ekspozycji w czasie imprez okolicznościowych.
8.Zabronione jest i stanowi naruszenie Regulaminu, oddanie na Konkurs prac plastycznych zawierających treści sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami.
9.Termin składania prac upływa z dniem 8 listopada 2018 roku.
Jury Konkursu i kryteria oceny
1.Laureaci Konkursu zostaną wyłonieni w drodze oceny Jury Konkursu, powołanego przez Organizatora.
2.Każda praca plastyczna zgłoszona do Konkursu będzie rozpatrywana indywidualnie.
3.Członkowie Jury Konkursu przy ocenie prac wezmą pod uwagę następujące kryteria:
a)zgodność pracy z tematyką Konkursu,
b)oryginalne podejście do podjętej tematyki,
c)estetykę wykonania pracy.
Organizatorzy:
Anna Stępień
Małgorzata Wieloch
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie