8.12.2016 roku w Stobiecku Szlacheckim odbył się III FESTIWAL PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM pod hasłem „IT’S CHRISTMAS – WEIHNACHTEN TIME”. Rywalizowało ze sobą 28 uczestników. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Rusajczyk z klasy VI, która zdobyła wyróżnienie. Bardzo się cieszymy i gratulujemy. (tekst pani Justyna Stanios-Ciesielska)
Gratulacje dla Natalii Rusajczyk
ZAPRASZAMY NA WSPÓLNE KOLĘDOWANIE
Konkurs Chemiczno-Profilaktyczny
Dnia 30 listopada br. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Chemiczno - Profilaktyczny. Jego uczestnikami były trzyosobowe drużyny PG ze Szczepocic, Płoszowa i Kietlina - uczniowie III klas. Rozwiązywali test chemiczny dotyczący związków nieorganicznych, budowali modele kulkowe tlenków i wodorków, rozwiązywali krzyżówkę na temat profilaktyki alkoholowej i antynikotynowej i zaprezentowali plakaty na ten temat.
Pani Aneta Tomczyk wygłosiła prelekcję poświęconą profilaktyce antynikotynowej i antyalkoholowej połączoną z prezentacjami multimedialnymi.
Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Nasza szkoła zajęła II miejsce.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Aneta Tomczyk.
Szkolny konkurs na "Najładniejszą ozdobę choinkową"
Szkolny Konkurs
na
„Najładniejszą ozdobę choinkową”
Cele konkursu:
-
-
-
-
zainteresowanie i pogłębienie znajomości tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia,
-
tworzenie szkolnej tradycji konkursowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia,
-
-
-
-
-
-
-
promocja talentów plastycznych.
-
-
-
Regulamin konkursu:
1. Konkurs adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły z podziałem na następujące kategorie wiekowe:
OP i klasy I - III PSP
Klasy IV- VI PSP
Klasy I- III PG
2. W konkursie można wziąć udział w dwóch kategoriach:- bombka choinkowa
- inna ozdoba choinkowa.
3. Każdy uczestnik może oddać maksymalnie 2 bombki i 2 inne ozdoby choinkowe wykonane dowolną techniką plastyczną.
4. Zgłoszenie następuje poprzez przekazanie prac do p. Aliny Woźniak lub
p. Małgorzaty Wieloch do dnia 08.12.2016 roku ( czwartek).5. Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą: imię i nazwisko autora oraz klasę.
6. Prace konkursowe oceni powołana przez organizatora komisja.
7. Kryteria oceny: ogólne wrażenie artystyczne, staranność wykonania, nawiązanie do tradycji świątecznej.8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 grudnia 2016 r.
9. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
10. Wszystkie ozdoby zostaną przekazane na Szkolny Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w naszej szkole 10 grudnia 2016r.
-
JOANNA HEBDA W FINALE KONKURSU BIBLIJNEGO
Miało nam poinformować, że Joanna Hebda, uczennica klasy piątej zakwalifikowała się do finału XXII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniow szkół podstawowych organizowanego przez Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. O wejście do finalu walczyło 56 uczniów. Joanna jest jedną z 6 osób, którym sie to udało. Cieszymy się bardzo i gratulujemy!
PROFILAKTYKA TO PODSTAWA
Profilaktyka to podstawa. W związku z rosnącym zagrożeniem życia i zdrowia dzieci i młodzieży, wynikającym z coraz powszechniejszej dostępności do substancji o działaniu psychoaktywnym, potocznie zwanych "dopalaczami",17 listopada 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczne adresowane do rodziców. Specjaliści ds. profilaktyki uzależnień Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku zapoznali rodziców z ww. problemem.
https://www.facebook.com/pzsgkietlin/?hc_ref=PAGES_TIMELINE
Konkurs czytelniczy rozstrzygnięty
Znamy już zwycięzców konkursu bibliotecznego „Czy znasz <Opowieści z Narnii> C. S. Lewisa?", który odbył się 22 listopada br. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat 7 tomów tego cyklu. Niezwykłą wiedzą pochwalił się Tomek Michalski z klasy 4, który zajął 2 miejsce. Aby wyłonić najlepszego czytelnika, Asia Hebda i Szymek Wiktorski z klasy 5 stoczyli długi pojedynek. Po 11 rundach dogrywki organizatorzy przyznali im ex aequo 1 miejsce. Dodajmy, że na 3 miejscu ulokował się Mateusz Ciupa z klasy 6. GRATULUJEMY WSZYSTKIM WIEDZY, A PRZEDE WSZYSTKIM CHĘCI...
Organizatorami były panie Iwona Dawidziak, Małgorzata Wieloch i Justyna Ciesielska-Stanios., które już dziś zapraszają na konkurs ze znajomości cyklu o Harrym Potterze w lutym 2017 r.
Święto Odzyskania Niepodległości
Po 123 latach niewoli pod zaborami, w 1918 roku nasz kraj odzyskał niepodległość. Polska znów pojawiła się na mapach Europy. Przez szacunek dla tamtych czasów, dzień 11 listopada został ustanowiony Świętem Odzyskania Niepodległości.
W tym roku obchodziliśmy 98 rocznicę uwolnienia Polski spod panowania zaborców. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się Gminne Obchody Święta Niepodległości upamiętniające to radosne święto. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Gminy Radomsko: Wójt Marian Zaborowski, z-ca Wójta Antoni Drzewowski, przewodniczący Rady Gminy Jan Suwart, radni, sekretarz Ewa Borkowska, kierownik GZEAS Beata Pałecz oraz zaproszeni goście: dyrektorzy szkół gminnych, przedstawiciele OSP oraz Stowarzyszenia Kobiet w Kietlinie, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice a także cała społeczność uczniowska. Przygotowana pod kierunkiem nauczycielek akademia, rozpoczęta polonezem wykonanym przez uczniów klas I-III szkoły podstawowej, podkreślona piękną dekoracją okazała się świetną lekcją historii, przypominającą sytuację, w jakiej znaleźli się Polacy od pierwszego rozbioru Polski do odzyskania przez nią niepodległości. Artyści i organizatorzy spektaklu zebrali zasłużone brawa. Uroczystość ta uświadomiła wszystkim obecnym, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo WOLNOŚĆ.
Rocznica odzyskania niepodległości zbiegła się również z jubileuszem 30-lecia nadania szkole imienia Wincentego Witosa - nieprzeciętnego człowieka i wielkiego męża stanu, jednego z najwybitniejszych polityków polskich okresu dwudziestolecia międzywojennego, działacza ludowego, syna wsi polskiej. Pragnąc oddać hołd Patronowi, pod tablicą pamiątkową zapalono znicz oraz złożono wiązankę z biało-czerwonych kwiatów.
Podczas uroczystości został także rozstrzygnięty Gminny Konkurs Wiedzy Samorządowej i Obywatelskiej. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Radomsku.
(tekst pani Jadwiga Podawca)
List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2016
Wielce Szanowni Państwo,
20 listopada w Polsce – po raz trzeci w historii – obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ciągu całego roku nie ma lepszego momentu, aby mocniej niż zwykle upominać się o poszanowanie praw najmłodszych oraz uznanie ich podmiotowości. To dzień, w którym wyjątkowego znaczenia nabiera proste pytanie zadane dziecku: „Które prawo jest dla Ciebie najważniejsze?”
To pytanie, które ma wartość tysiąca prezentów i jest kluczem otwierającym drzwi do świata pełnego tajemnic – świata dziecka, z którym nie wszystkim dorosłym jest po drodze, świata, który nierzadko przegrywa z codziennymi obowiązkami i zwyczajnym brakiem czasu. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to najlepsza chwila, aby tego klucza użyć.
Z ogromną dumą obserwuję jak z każdym rokiem, w całym kraju przybywa listopadowych inicjatyw upowszechniających prawa dziecka. Cieszę się przede wszystkim, że ich autorami są wspólnie – dzieci i dorośli. W przedszkolach i szkołach uważnie analizowane są przepisy Konwencji o prawach dziecka, przypominane są ponadczasowe myśli Janusza Korczaka, ale przede wszystkim ze szczególną uwagą słucha się tego, co dzieci chcą powiedzieć. To wyraźny sygnał, że międzypokoleniowy dialog poświęcony elementarnym wartościom, leżącym u podstaw człowieczeństwa jest rzeczywistością.
Bez wątpienia – 20 listopada to święto dzieci i dorosłych. Czas uśmiechu, refleksji, rozmów o dziecięcych potrzebach, troskach i doskonały moment na zadanie niezadanych dotychczas pytań. Z całego serca życzę wszystkim dzieciom i dorosłym, aby w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka znaleźli na nie tylko te właściwe odpowiedzi.
Z wyrazami szacunku
Marek Michalak
Ogłoszenie
Dzisiaj, o godzinie 19.55 w Telewizji NTL, zostanie wyemitowany program " Z życia samorządu". Zobaczymy w nim relację
z uroczystej sesji Rady Gminy Radomsko, która odbyła się w naszej szkole 9 listopada 2016r. Powtórka programu zostanie wyemitowana 17.11.2016r. o godz. 7.55 i 19.11.2016 r. o godz. 8.40. Zapraszamy do oglądania.
Każdy ma ochotę na ... takie śniadanie
8.11.2016 r. o godz. 8:45 uczniowie klas I,II,III zeszli do szkolnej stołówki, by uczestniczyć w finale akcji "Śniadanie Daje Moc". Od godz. 8:00 rodzice uczniów kroili i układali na talerzykach pomidory, ogórki zielone i ogórki kiszone, ser, paprykę, jajka oraz twarożek i dżem, które to produkty uczniowie nakładali na smarowany masłem chleb. O godz. 9:45 na takież samo śniadanie przybył Oddział Przedszkolny ze swojskim chlebkiem. Uczniowie komponowali kolorowe kanapki i twierdzili, że śniadanko jest wyjątkowo smaczne. Rodzice przygotowali tak dużo produktów, że także uczniowie klas IV-VI i gimnazjum, którzy rozpoczynają swoje śniadanie o godzinie 10:40, mogli się poczęstować. Akcja odbywała się w szkole już po raz drugi…
Tekst pani Aleksandra Dąbrowska
Wycieczka i zabawa ? Jak najbardziej !
3.11.2016r. o godz.10:00 wyjechaliśmy na upragnioną wycieczkę do " OSIKANEJ" Doliny, jak to namiętnie powtarzały przedszkolaki. Najpierw zmroziła nas pogoda (były 4 stopnie na plusie), a podczas jazdy, już w Janowie, dopadł nas deszcz ze śniegiem. Na szczęście w Koziegłowach już tylko kropił deszcz. Na miejscu byliśmy o 11:30, więc mieliśmy jeszcze trochę czasu na pomyszkowanie w sali wystawowej - a było tam co robić! Nasz zachwyt wzbudzały misternie wykonane eksponaty, dekoracje jak również stałe elementy, będące wystrojem wnętrza, tj. abażury, odrzwia i okiennice, tapety. Zostaliśmy przywitani własnoręcznie wypieczonymi ciasteczkami oraz historią powstania tego miejsca, które jest wspaniałym pomysłem na prowadzenie własnej rodzinnej firmy, wykorzystującej regionalne wzornictwo w nowoczesnym wiórkarstwie z wiórków drewna osikowego ( a nie "osikanego" ).
Po zaprezentowaniu najbardziej użytkowych form powstających z wiórków osikowych, mianowicie kapeluszy i jednego - naaajwiększego, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy : OP w liczbie 21 i kl. I, II, III w liczbie 25, a następnie panie : Kasia i Ania zaprowadziły przyszłych rękodzielników na warsztaty, podczas których spod paluszków naszych artystów powstawały bajeczne bombki i aniołki co się zowie. Grono Wychowawców zostało zebrane w osobnej sali, gdzie czekała na nie 83- letnia nestorka rodu, która opowiadała dzieje Koziegłów od pierwszych Piastów. Panie Wychowawczynie również musiały się artystycznie wyszaleć pod bacznym okiem "Babci". Trzy godziny minęły niepostrzeżenie i oto pełny autokar, bogatszy o wspaniałe wytwory z drewna osikowego, wyruszył w drogę powrotną, wioząc ze sobą niezapomniane wspomnienia i postanowienie kolejnych wizyt, tylko w innym terminie! Do Zobaczenia Za Rok!
Tekst - pani Aleksandra Dąbrowska
MegaWspin 2016
W dniach 4-5 listopada 2016 odbyły się I Powiatowe Zawody Wspinaczkowe "MegaWspin 2016". Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa zawodników ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Jesteśmy dumni ze wszystkich uczestników a szczególnie z tych, którzy znaleźli się w finale i zwyciężyli!!!
Poniżej wyniki:
Szkoły Podstawowe dziewczęta
1 miejsce RUSAJCZYK NATALIA
2 miejsce BRZEŹNIAK MAGDA
Szkoły Gimnazjalne dziewczęta
1 miejsce KARDACZ WERONIKA
3 miejsce BRYL AGNIESZKA
Szkoły Gimnazjalne chłopcy
1 miejsce BRZEŹNIAK BARTOSZ
Dzień Seniora
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klasy II PSP w Kietlinie zostały zaproszone przez Stowarzyszenie Kobiet Kietlina na obchody "Dnia Seniora", które odbyły się 13.10.2016 r. Oddział Przedszkolny, pod kierunkiem wychowawczyni Bożeny Choróbskiej-Wróbel, przedstawił inscenizację zatytułowaną "Jarzębinka". Teksty, piosenki, stroje i dekoracje przygotowała wychowawczyni wraz z rodzicami uczniów, a dzieci rezolutnie odegrały swe role. Klasa II, pod opieką wychowawczyni Aleksandry Dąbrowskiej, zaprezentowała się w występie zatytułowanym "A ja rosnę i rosnę...". Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
Świętujących odwiedziła również telewizja NTL. Na pytania dziennikarzy odpowiadali uczniowie: Franciszek Woźniak i Maciej Kaczmarczyk.
Wdzięczni seniorzy zrewanżowali się małym aktorom wieloma słodkościami. Do zobaczenia za rok…
(tekst pani Aleksandra Dąbrowska)
Konkurs Plastyczny
Gratulacje dla Asi!
Joanna Hebda, uczennica klasy 5 kolejny już raz zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez MBP w Radomsku „Mój pierwszy przewodnik po Europie”. Niestety, nie mogła uczestniczyć w rozdaniu nagród 19.10.2016 roku, gdyż… reprezentowała naszą szkołę w gminnych rozgrywkach tenisa stołowego, także z bardzo dobrymi wynikami. Gratulujemy , Asiu, wszechstronnych talentów i zainteresowań! Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
Dzień Edukacji Narodowej
I nadszedł czas świętowania…
Tradycyjnie 14 października spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na obchodach Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor Szkoły przypomniała historię święta i złożyła z tej okazji życzenia pracownikom i uczniom Szkoły. Potem nastąpił miłe chwile : wręczenie nagród dyrektora pracownikom Szkoły , życzenia i kwiaty od Samorządu Uczniowskiego oraz zaproszonych gości : Rady Rodziców, radnych, przedstawicieli Stowarzyszenia Kobiet Kietlina i OSP w Kietlinie. W części artystycznej uczniowie klasy 5 zaprosili nas do szkoły, gdzie płynęło zwykłe, szkolne życie. Chór szkolny zadedykował świętującym piosenkę, a uczniowie klasy 1 gimnazjum zatańczyli dla nich poloneza. Potem odbyło się ślubowanie kolegów i koleżanek z klas pierwszych : szkoły podstawowej i gimnazjum. Po ogólnej wymianie życzeń i uśmiechów uczniowie pobiegli do domów (wszak to dzień wolny od zajęć dydaktycznych), a goście i pracownicy szkoły zebrali się w świetlicy przy kawie.
Uroczystość przygotowały panie : Iwona Dawidziak, Justyna Stanios-Ciesielska, Anna Stępień, Agnieszka Stępień oraz opiekunki Samorządu Uczniowskiego.
Wycieczka klas 4 i 5
Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty rękodzieła w Osikowej Dolinie w dniu 26.10.2016 roku. Szczegółowych informacji udziela organizator – pani Iwona Dawidziak
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
30 września 2016 r. nasza szkoła uczestniczyła w 6. edycji akcji „Dzień Tabliczki Mnożenia”. Najpierw dzieci podczas zabaw przypominały sobie tabliczkę mnożenia. Potem egzaminatorzy z klasy 6 sprawdzali „tabliczkową wiedzę” starszych kolegów i dorosłych. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Uczestnicy imprezy, którzy zdali egzamin, zdobyli tytuł MT EXPERT.
Szkolnym koordynatorem akcji była nauczycielka matematyki pani Magdalena Ziółkowska.
Odwiedzamy Muzeum Regionalne w Radomsku
Muzeum stało się modne…
W ubiegłym tygodniu pojechali najmłodsi, aby poznać historię papieru i własnoręcznie zrobić jeden arkusik. W środę 28 września zrobili to czwarto- i piątoklasiści. Za tydzień sprawdzą, czy warto, uczniowie 1 gimnazjum. Kto następny ?
Zawody wspinaczkowe!!!!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie